Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Грудень » 15 » Засідання районного методичного об’єднання заступників директорів з навчально-виховної роботи
19:18
Засідання районного методичного об’єднання заступників директорів з навчально-виховної роботи

Обдарованість дитини... Що це таке? Можливо це своєрідна іскра Божа, яку треба відшукати в її душі і допомогти не тільки не згаснути, а спалахнути полум’ям. Здібні, талановиті люди в будь-якому суспільстві є його «локомотивом». Саме їхніми інтелектуальними зусиллями забезпечується прогрес суспільства, плодами якого користуються всі. Завдання школи — підтримати учня і розвинути його здібності, підготувати  ґрунт для того, щоб ці здібності було реалізовано.
     15 грудня 2017 року на базі Подвір’ївської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання районного методичного об’єднання заступників директорів з навчально-виховної роботи з теми: «Забезпечення формування інтелектуального потенціалу нації шляхом створення оптимальних умов у школі для обдарованої  учнівської молоді».
    Гостей зустріли хлібом-сіллю, піснею, танцем юні таланти, презентувавши візитну картку школи.

Вчителем української мови та літератури Пастух О.О. проведено фрагмент уроку української мови у 6 класі, протягом якого вчителем не тільки використано   інтерактивні методи навчання, а й особлива увага приділялася роботі зі здібними та обдарованими учнями. Особливо вразив присутніх лист до Святого Миколая, який написала Кодовбецька Вікторія. В ньому дівчинка благала Св.Миколая, щоб захистив та дарував здоров’я усім діткам на Україні, приніс мир і спокій нашій благословенній землі.

 Вчитель фізики та математики Глушко А.М. запропонувала присутнім фрагмент уроку геометрії у 11 класі, протягом якого використано різноманітні види, форми і методи роботи. Урок було побудовано з використанням  місцевого матеріалу, пов’язано з життєвим досвідом учнів. Учениця 11 класу Гудими Крістіна, презентувавши фрагмент своєї наукової роботи, запросила всіх у віртуальну екскурсію визначними місцями села. Одинадцятикласники запропонували присутнім закріпити свої знання з геометрії з допомогою конуса «з секретом». В ході уроків вчителі звертали увагу також на формування окремих ключових компетентностей згідно нового Закону України «Про освіту» (зокрема математичної, екологічної, культурної, інформаційно-комунікаційної, громадянської та ін.)

Вчителем трудового навчання Джаловською Р.Я. було організовано виставку робіт різних видів декоративно-ужиткового мистецтва, виготовлених учнями  школи (картини з пластиліну, вишивка хрестиком та бісером, квілінг, паперопластика, в’язання та ін.). Також юні дизайнери подарували гостям оригінальні ялинки, виготовлені власноруч. У творчого вчителя – творчі учні. Тому на виставці були представлені і роботи педагогів, в основному – вишивка бісером.

    Потім заступником директора школи з навчально-виховної роботи Бабинчук Л.О. було проведено відкрите засідання учнівської ради шкільного наукового об’єднання «Світоч», під час якого поділився своїми «секретами успіху» кандидат сільськогосподарських наук, депутат районної ради, спонсор шкільних заходів і  змагань О.Д.Пастух. Свої роботи запропонували юні науковці – учениця 10 класу Гуцул Олеся та учениця 5 класу Чунтул Ліза.

Розвиток обдарованості учнів залежить від професійного рівня педагогів та використання креативних методів навчання. Тому заступником директора з навчально-виховної роботи Бабинчук Л.О. було підготовлено та проведено методичний квест з елементами тренінгу «У пошуках скарбів: я у країні Творчості». В ході квесту три команди, у які об’єдналися учасники, долаючи перешкоди, знайшли справжні скарби – риси творчого, креативного вчителя. Утворивши  «креативну павутинку», побажали один одному нових відкриттів, методичні злетів, цікавих  уроків.
Школа є громадсько активною. Школярі залучаються до участі у різноманітних проектах. Працюючи над окремими завданнями, діти зацікавлюються і з захопленням виконують  їх. А потім досліджують, працюють над пошуковими та науково-дослідницькими роботами, поглиблюють свої знання. Отже, вкотре можна прослідкувати, що обдарованість має місце і в проектах. Це і було доведено ЗНВР Бабинчук Л.О. під час презентації проектів ГАШ, над якими працюють учнівський та педагогічний колективи. Звичайно, не без допомоги батьків та громади села.

Після кожного етапу семінару завідувачем районного методичного кабінету Матковським Олегом Віссаріоновичем було підведено підсумки.
 Межі досконалості ще ніхто у світі не досяг. Тому на закінчення семінару Бабинчук Л.О. побажала  кожному не зупинятися на досягнутому, а  прагнути долати нові вершини, використовувати нові технології навчання, які сприятимуть розвитку інтелектуальної, творчої, предметної або лідерської обдарованості школярів.


 

 

Переглядів: 48 | Додав: admin | Рейтинг: 3.0/4
Всього коментарів: 0
avatar