Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Грудень » 9 » Семінар вчителів української мови та літератури
12:00
Семінар вчителів української мови та літератури

 

Семінар  вчителів української мови та літератури з  теми  «Формування особистості засобами морально-етичного спрямування».

У сучасних умовах гуманізації та демократизації навчального процесу,  як ніколи,  актуальні дидактичні заповіді В.Сухомлинського: « Завдання вчителя – допомогти учневі знайти себе в житті; пробудити чи розвинути в дитині те творче зернятко, яке є в кожному, бо закладене там природою». Впровадження  заповіді  відомого вчителя-дидакта  прослідковувалось  08 грудня 2017 року на базі Подвір’ївської ЗОШ  на районному  семінарі  вчителів української мови та літератури з  теми  «Формування особистості засобами морально-етичного спрямування».

 Робота семінару розпочалась при в’їзді в село, де філологів району зустріли настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці села Подвір’ївка отець Ілля (Костенюк), адміністрація та вчителі навчального закладу. Отець Ілля  розповів про історію створення каплички та купальні, освячених в честь ікони Пресвятої Богородиці «Спорительниці (помічниці) хлібів», запросив приклонитися до ікон та оглянути купальню. З вдячністю згадував імена мирян, які долучилися до такої благородної справи. А з мудрих очей отця Іллі під час спілкування випромінювались  людяність, щедрість та безкорисливість.

В стінах школи  нас  привітали заступник директора з НВР Лариса Бабинчук, заступник з ВР  Наталія Анюк  із  танцюристами, співаками, читцями. Учні познайомили зі своїми досягненнями, задумами,  розповідали про своїх наставників-вчителів та цікаве життя в навчальному  закладі.

 

Методист районного методичного кабінету Євгенія Яцишена ознайомила вчителів-словесників з програмою роботи  семінару.
       Побували ми на  уроці української мови у 6 класі на тему: «Число іменників. Іменники, що мають форму тільки однини чи множини»(вчитель Олена Пастух). Темп уроку, різноманітність видів, методів та форм роботи,  інтерактивні технології кооперативного навчання, тестування («Крок до ЗНО»),  фізкультхвилинку, яка відповідала темі уроку,  запозичили від вчителя учасники семінару.  Своєю увагою та материнською теплотою Олена Олександрівна огорнула всіх учнів та вміло підвела до засвоєння досить нелегкого матеріалу для шестикласників. Вони ж віддячували їй своїми ґрунтовними відповідями, цікавими творчими роботами.

На перегляд фрагменту  уроку з української літератури в 10 класі на тему «Новела «Сойчине крило», зображення в ній жіночої долі в новітній інтерпретації» запросила вчителька української мови та літератури Алла  Джаловська. Старшокласники, опрацювавши текстовий матеріал, заглибились у філософію життя. Вчитель, ніби вправний диригент, спрямовувала думки учнів у потрібне русло. Серйозні, відповідальні, й такі (не по роках ) мудрі діти майстерно відтворили уривок з вивченого твору-новели.  Це результат щоденної, наполегливої праці і вчителя, і учнів.

 

 

Творчо працюють мовники закладу, залучаючи дітей до роботи шкільного наукового об'єднання «Світоч» (відділення філології та мистецтвознавства). Учасники експедиції «Моя Батьківщина – Україна» Олеся Гуцул  та Христина Костенюк представили свої наукові роботи.  Презентацію освітнього   проекту «Корені морального вчинку» презентували Лариса Бабинчук, заступник директора з навчальної роботи,   та Олена Пастух, вчитель української мови та літератури.

 

Насамкінець семінару було проведено обговорення результатів II районного етапу олімпіади з української мови та літератури, Міжнародного конкурсу студентської та учнівської молоді імені Тараса Шевченка та конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Прийнято та опрацьовано ряд рекомендацій щодо покращення якості знань учнів з української мови та літератури.

 Підводячи підсумки, методист РМК Євгенія Яцишена наголосила, що на сучасному етапі розвитку освіти найефективнішим засобом розвитку творчих здібностей учнів є інновації та творча праця педагога. Людина стає особистістю поступово, на її формування впливає багато чинників. Серед них провідне місце належить рідній мові, тому що саме вона найглибше пронизує свідомість і підсвідомість людини, доносить інформацію про навколишній світ.

Учасники районного семінару вчителів            
 української мови та літератури

 

 

Переглядів: 35 | Додав: admin | Рейтинг: 3.0/4
Всього коментарів: 0
avatar