Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Квітень » 17 » Районний семінар вчителів початкових класів
22:07
Районний семінар вчителів початкових класів

Районний  семінар вчителів початкових класів, які навчають учнів 3 класу

 На сучасному етапі і педагоги, і батьки усвідомлюють важливість навчання школярів правил поведінки в природі, збереження всього живого на Землі. Першочерговим завданням вивчення природознавчої змістової лінії Державного стандарту початкової загальної освіти є ознайомлення дітей з основами екологічної грамоти з метою подальшої неперервної екологічної освіти, яка сприяла б формуванню в майбутніх громадянах цілісного світосприймання та філософії природошанування. І чим раніше починається робота з екологічного виховання учнів, тим вищою буде її педагогічна ефективність і результативність .    Мета екологічного виховання – формування відповідального відношення до навколишнього середовища.  Це -  один із аспектів гуманізації, який передбачає подолання споживацького ставлення до природи, екологічного невігластва і спрямований, зрештою, на відвернення загрози глобальної екологічної катастрофи.

  Молодші школярі повинні усвідомити сутність екологічного виховання. Діти — наше майбутнє, і вони повинні зберегти середовище для наступних поколінь.

     Отже, екологічне виховання повинне починатися з самого дитинства, бо набуті знання в цей час можуть надалі перетворитися в міцні переконання.

 17 квітня 2018 року на базі середньої ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Подвір’ївка було проведено районний  семінар вчителів початкових класів, які навчають учнів 3 класу на тему  «Формування нового світогляду молодших школярів шляхом виховання екологічної грамотності на уроках та в позакласній роботі». Екологічна  поведінка формується з роками на уроках, в позакласній  діяльності. Тому вчителями було підготовлено  як уроки, так і позакласні заходи.  Вчителем 3 класу Юзяк Н.О. було проведено інтегрований урок з української мови та природознавства на тему «Узагальнення та систематизація вивченого по темі «Прикметник як частина мови». Червона книга України».

 Учні 2 класу – члени екологічної агітбригади «Джерельце» (вч.Козак С.В.) презентували свій виступ на тему «Вмійте природу любити!».

 Результати своєї  пошуково-дослідницької роботи «Рідкісні рослини урочища «Бортос» представила учениця 4 класу Диголян Анна (вч.Круглянко Л.В.).


    Заступник директора з НВР Бабинчук Л.О. запросила учасників семінару взяти участь у діловій грі «Творчі вчителі – творчі діти».

Досвід роботи Бернівського НВК та Зеленівської ЗОШ з питання екологічного виховання школярів представили вчителі  Пасічник Олеся Дмитрівна та Сироїд  Тетяна  Володимирівна.

 Учасники семінару із задоволенням взяли участь у заходах.

    Під час засідання круглого столу учасниками семінару було обговорено заходи. Методистом Скорик Ж.О.  підведено підсумки роботи та прийнято  методичні рекомендації щодо впровадження екологічної освіти у роботу вчителів початкових класів  закладів району .

    На думку учасників семінару, завдання  екологічної освіти учнів початкової школи полягають  у:

·        елементарних знаннях  про природу та взаємозв’язки у ній, взаємодію і взаємовплив людини і природи;

·        розумінні погіршення стану навколишнього середовища внаслідок нераціональної господарської діяльності та особистої причетності до екологічних проблем;

·        розвиткові у школярів ціннісного ставлення до природи як джерела задоволення естетичних, комунікативних, пізнавальних, рекреаційних та інших потреб особистості;

·        формуванні елементів здорового способу життя та навичок екологічно доцільної поведінки.

 


 

 

 

 

 

Переглядів: 38 | Додав: zavuch | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar