Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Березень » 27 » Майстер-клас із розпису писанок
19:23
Майстер-клас із розпису писанок

У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки

 Ще за часів язичництва на території України існувала традиція розписувати яйця та виготовляти крашанки й дряпанки. Про це свідчать археологічні знахідки у старовинних курганах. Оскільки яйце вважалося символом життя, то писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення.   Мистецтво писанкарства не зникло й після прийняття християнства у Русі-Україні, а сьогодні давні традиції створення писанок, крашанок, дряпанок та мальованок відроджуються.
     У житті кожного християнина Великдень – свято особливо шановане та величне. Ми святкуємо  його з відкритою душею і чистим серцем, глибокою надією на перемогу добра. А одним з елементів обрядової традиції найдорожчого з свят є писанка, популярність якої зростає з кожним роком.
     Про писанку існує багато легенд. Одна з них говорить про те, що доля світу залежить від того, скільки писанок пишуть люди на землі щороку. Доки пишуться писанки, світ буде існувати, а коли не стануть їх писати, тоді зло у вигляді диявола звільниться із своїх пут і знищить увесь світ. На пам’ять про це  пишуть в Україні писанки. Кожна писанка – це окремий малесенький світ. Тут і небо із зорями, й вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, й засіяне поле, і триверхі церкви  - усе це вималювано в певному порядку для того, щоб підтримувати лад та рівновагу і в нашому, великому світі.
    27 березня в середній ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Подвір’ївка вчителем історії, мистецтва та художньої культури Бабинчук Л.О. було проведено майстер-клас із розпису писанок. Вчителем  було підготовлено все що потрібно для роботи: яйце, віск, писачок, свічка, фарби та зразки розписів писанок. Лариса Олександрівна розповіла учням про процес виготовлення писанки, проілюструвала всі етапи її виготовлення. Бажаючі мали змогу спробувати самим створити писанку.
    «Ab ovo» («все починається з яйця») – глибокодумно говорили стародавні римляни. «Христос воскрес!»  – казали  наші предки. «Христос воскрес – воскресне Україна!» – з надією промовляємо ми та наші сучасники.

  

Переглядів: 91 | Додав: zavuch | Рейтинг: 3.0/7
Всього коментарів: 0
avatar