Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Листопад » 9 » День української писемності
22:22
День української писемності

«Нас багато, ми різні  та нас  усіх об’єднує спільна мета»

     Кожна мова зберігається шляхом повсякденного використання її народом, що населяє певнутериторію. Турбота про рідну мову є показником розвинутої нації.Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського існування, це те, що живе в наших серцях, - наша сутність, первозміст нашого буття. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.
     Тарас Шевченко був переконаний, що поки жива мова в устах народу, доти живий і народ, що нема насильства більш нестерпного, як те, яке прагне відняти народу спадщину, створену численними поколіннями його предків. Ці Кобзареві думки перегукуються з роздумами визначного педагога К.Ушинського: «Відберіть у народу все – і він усе може повернути; але відберіть мову – і він ніколи вже більш не створить її; вимерла мова в устах народу – вимер і народ».
     9 листопада 2018 року по всій Україні відзначався День української писемності й мови.По всій Україні було проведено 18-ийрадіодиктант національної єдності, участь у якому взяли усі поціновувачі рідного слова.
     Він не має на меті перевірку грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб – акція єднання навколо рідної мови, демонстрація єдності з усіма, хто любить і шанує рідну мову.
Учні 5-11 класів середньої ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Подвір’ївка взяли участь у традиційній щорічній загальнонаціональній акції, присвяченій українській мові.
     Вчителем української мови та літератури Пастух О.О. було підготовлено та проведено літературно-мистецький захід «Мова в нас єдина,  і пісні у нас  солов’їні!».Мета заходу - формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава; розширювати знання про красу і багатство української мови; пробудити почуття національної гідності; виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою.

     Подібні заходи дуже важливі для українців, оскільки мова – це щось більше, ніж спадщина предків. У ній душа нашого народу та багатовікова історія.
     Українська – це модно!
 

Переглядів: 44 | Додав: admin | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
avatar