Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Січень » 22 » День Соборності України,день пам’яті героїв Крут.
18:16
День Соборності України,день пам’яті героїв Крут.

День Соборності України,
день пам’яті героїв Крут.

В день соборності та злуки,
З заходу на схід.
Всівізьмемося за руки
Бо один ми рід.

 22 січня 2018 році в середній ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Подвір’ївка вчителем історії Бабинчук Л.О. було підготовлено та проведено тематичний захід, присвячений Дню Соборності та Свободи України та дню пам’яті героїв Крут.  З метою виховання в учнів любові до Батьківщини, українського народу, мови, поваги до героїв, бажання берегти і зміцнювати рідну державу, ніколи не забувати про сумний досвід минулого та з оптимізмом дивитись у майбутнє,  учні 8 та 10 класів ознайомили присутніх із радісними та трагічними сторінками нашої історії. Школярі переглянули відеоматеріали, які проливають світло на ці події.У сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: одвічної мрії українців на вільне життя в самостійній соборній незалежній державі. 22 січня 1918 рокуІУ Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки українських земель в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав УНР та ЗУНР, щопостали  на уламках Російської і Австро-Угорськоїімперій  в єдину соборну Українську державу.

 

Крути – наша гордість і слава,
Там соколиюні у вічність пішли.
На клич молодоїдержави,
Піднялися вірні сини.
Грудьми у нерівному бої,
Спинили червону орду,
Зчестю впали герої,
За Україну свою.


Бій під Крутами — бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути, за 130 км від Києва. Цей бій тривав між більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді...
Відзначення Дня Соборності та Свободи, дня пам’яті героїв Крут - це не тільки зовнішня суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам'ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

 

 

Переглядів: 29 | Додав: admin | Рейтинг: 3.0/4
Всього коментарів: 0
avatar