Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Листопад » 23 » День Гідності та Свободи, День пам’яті жертв Голодомору
19:16
День Гідності та Свободи, День пам’яті жертв Голодомору

 В рамках тижня пам’яті в середній ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Подвір’ївка 23 листопада вчителем історії Лучиком С.М. було підготовлено та проведено захід до Дня Гідності та Свободи, в ході якого школярі намагалися пригадати події, які відбувалися в країні і на Майдані Незалежності у 2013 році, розширити знання учнів про революцію Гідності та Свободи. Мета заходу - розвивати почуття національної самосвідомості та громадянської активності, формувати розуміння єдності і цілісності України, виховувати ціннісне ставлення до демократичних свобод, усвідомлення цінності людського життя.
 28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про голодомор 1932-1933 років в Україні», в першій статті якого було визначено, що цей голодомор є геноцидом українського народу.
 З нагоди сумних і трагічних роковин у шкільній бібліотеці було організовано виставку літератури, присвяченої  пам`яті жертв Голодомору  1932-1933 років. Також  24 листопада проведено відкритий виховний захід - урок  пам’яті  жертв Голодомору 1932-1933 року – геноциду Українського народу,  підготовлений вчителем історії Бабинчук Л. О. Мета заходу - ознайомити учнів із страшними сторінками історії України,  через відеоматеріал показати причини і результати голодомору 30х років ХХ ст., виховувати співчуття, людяність, громадянські якості. На вшанування світлої пам’яті жертв голодомору в Україні 1932 - 1933 роках оголошено хвилину скорботи. Учні висловили побажання, щоб ця хвилина для громадян нашої незалежної держави, для всіх людей доброї волі й чистої совісті стала актом поминальним, жестом покаяння і перестороги.
 Голодомор 1932 - 1933 рр. - страшна трагедія в історії нашої держави. Голодомор забрав мільйони людей. Невідома навіть точна цифра. Озиратися у минуле треба кожному. Людина не живе в одному часі, а у трьох часових вимірах: у минулому, сьогоденні та майбутньому. Дорога у майбутнє пролягає через минуле. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його.
 І ще одна гірка істина, яку запам’ятали школярі під час заходу. В могилу голодомору зійшли найкращі, працьовиті самостійні хазяї. Всі здібні, талановиті, здорові духом і тілом, які мислили і протестували - все це винищувалося з корінням. Сьогодні ми прагнемо чесно і гласно прочитати цю трагічну смертну історію українського народу, робимо спробу визначити міру вини тодішнього керівництва країни, керівництва республіки в цілому і кожного зокрема. Цього вимагає правда історії, наш час.
Та не хотілося такими сумними цифрами,  фактами підводити підсумки тижня пам’яті та скорботи. Тому Бабинчук Л.О. наголосила на тому, що можливо, серед присутніх дітей є майбутні політики, які колись керуватимуть країною. Тож вони мають добре проаналізувати події, аби не допустити таких помилок. А діти сьогодні роблять все можливе, щоб принести користь людям, зокрема бійцям АТО.
Закінчився захід  переглядом відео-листа «Повертайся живим!», який записали талановиті юні вокалісти Чернівецької області. Серед них була і учениця нашої школи Ельвіра Кожокар.

 
Переглядів: 42 | Додав: admin | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
avatar